Legowiska
Legowiska

Optymalne wygrodzenia dla Twoich krów

Krowy powinny odpoczywać ile chcą i tak często, jak chcą. Wymaga to wygodnych i suchych legowisk pozwalających na bezproblemowe kładzenie się i wstawanie.

Jeśli krowa nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby się położyć, jej nogi są nadmiernie obciążone. Krowy, które często się kładą, lepiej odpoczywają i są zdrowsze.

Czas leżenia powinien wynosić co najmniej 12 godzin, a jeśli to możliwe – nawet 14 godzin na dobę.Idealne wygrodzenie musi być dostosowane do wielkości i kształtu tułowia krowy. Prawidłowa konstrukcja wygrodzeń pozwala utrzymać stado w dobrej kondycji. Rozmiary legowisk są regulowane w zależności od kształtu zwierząt.

Przy prawidłowo dobranych wymiarach krowy układają się w bardziej wyprostowanej pozycji, co sprawia, że odchody trafiają prosto do kanału gnojowego, a boks pozostaje czysty i suchy. To przyczynia się do lepszego zdrowia Twoich krów!

Dodatkowo wygrodzenie musi być bezpieczne – nie mogą do niego przechodzić zwierzęta z sąsiednich wygrodzeń.

 

Kliknij tutaj, aby otrzymać broszurę „Legowiska”

Dostępne produkty – legowiska

kategorii Legowiska Spinder oferuje szeroką gamę wygrodzeń i materacy zapewniających maksymalną wygodę, higienę i bezpieczeństwo krów.

Kliknij zdjęcia poniżej, aby wyświetlić powiązane produkty. 

Wyświetl całą gamę produktów Spinder

Gama produktów
Zarządzanie gnojowicąStoły paszowe